Uganda Bugishu AA Plus Zobacz większe

Uganda Bugishu

30,00 zł Brutto

Nowy produkt

Aksamitna i wyrazista kawa z bogatym aromatem i pełnią smaków. Wysoce zbalansowana. 

Profil sensoryczny:

Moc/Intensywność:
Kwaskowatość:
Aromat:
Body/Konsystencja: 
 Stopień palenia:ziarno3_1.png

Więcej szczegółów

  • ziarnista
  • mielona
  • 250g
  • 500g
  • 1kg

Moc kawySłaba
Intensywność aromatuŚrednia
Kwaskowatość smakuŚrednia
Wysokiej jakości kawa o bogatym body i łagodnym, nieco wytrawnym smaku. Tą afrykańską kawę cechuje niska kwaskowatość. Delektując się filiżanką kawy można wyczuć smak kakao i nutę aromatycznej śliwki.
Uganda słynie z plantacji Robusty. Pierwsze plantacje Arabiki założono w Ugandzie dopiero na początku XX wieku. Kawa Uganda Bugishu AA Plus to najbardziej znana ugandyjska Arabika. Uprawiana jest w rejonie Bugishu we wschodniej Ugandzie na umiarkowanie dużych wysokościach (1300 do 2600 m.n.p.m.) na zboczach Mount Elgon, blisko granicy z Kenią. Większość kaw w tym kraju produkowana jest przez małe gospodarstwa rolne. 
Uganda Bugishu to gatunek kawy, który rośnie w doskonałych warunkach klimatycznych. Bogata, wulkaniczna gleba i łagodny, górski klimat są bardzo korzystne dla jej uprawy. Takie warunki sprawiają, że jest harmoniczna, aksamitna, a zarazem pełna i wyrazista. Wyczuwalny w niej delikatny, a zarazem bogaty aromat z lekkimi nutami śliwki, oraz kakao, pozwala napawać się każdym jej łykiem.
Kawa ta jest szczególnie polecana do przyrządzania w ekspresach ciśnieniowych oraz w ramach parzenia alternatywnego, bowiem wtedy, aromat jest najbardziej wyczuwalny.
Każda kawa z naszej palarni zaraz po wypaleniu pakowana jest w szczelnie zamknięte opakowanie, pozwalające na zatrzymanie jej wyjątkowego aromatu.

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon lub fakturę VAT 23%. Jeżeli potrzebujesz faktury, zaznacz taką opcję w formularzu płatności.Jeżeli potrzebujesz faktury proforma, aby dokonać przedpłaty, napisz do nas: kontakt@buenacafe.pl

W naszym sklepie możesz kupować przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Biuro obsługi klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:00. Wtedy też możesz nas odwiedzić albo skontaktować się z nami telefonicznie. Na maile odpowiadamy niezwłocznie.Opinia baristy Buena Cafe:

"Uganda Bugishu to Arabika, która staje się coraz bardziej popularna
w świecie kawoszy. Najwyższa jakość ziaren, wyczuwalna jest w każdym łyku. Nieco wytrawny smak, świadczy o jej bogactwie, co idealnie przystaje do jej mocnego aromatu. Delektując się smakiem tej egzotycznej kawy możemy wyczuć wyraźny smak, który rozchodzi się po całym podniebieniu…
Jest wspaniałym wyborem dla osób, które preferują bogaty aromat i ciekawy smak."

                                                                      Krystian Stańczyk – barista Buena Cafe

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Write a review

Uganda Bugishu

Uganda Bugishu

Aksamitna i wyrazista kawa z bogatym aromatem i pełnią smaków. Wysoce zbalansowana. 

Profil sensoryczny:

Moc/Intensywność:
Kwaskowatość:
Aromat:
Body/Konsystencja: 
 Stopień palenia:ziarno3_1.png

10 innych produktów w tej samej kategorii: